Soutěž Rozkvetlé Mirotice

soutěž o nejhezčí květinovou výzdobu oken, balkonů a předzahrádek

 

občanské sdružení Krásnější Miroticko ve spolupráci s městem Mirotice pořádá soutěž  o nejhezčí květinovou výzdobu oken, balkonů nebo předzahrádek. Soutěžit mohou všechna okna, balkony či předzahrádky, které jsou viditelné z veřejně přístupné komunikace nebo jiného veřejného prostranství patřících do obvodu města Mirotice.

 

Konkrétní místo může do soutěže přihlásit kdokoliv - majitel, nájemník, soused. Zájemci o účast v soutěži mohou přihlásit svého favorita zasláním tipu, ve kterém bude uvedena soutěžní kategorie,  adresa a jméno majitele  domu či zahrádky, kterou do soutěže přihlašuje.

 

Odborná komise v předem určený termín prohlédne a ohodnotí přihlášená kvetoucí okna, balkony a předzahrádky. Pro účely soutěže je podstatný stav oken, balkonů a předzahrádek v tomto termínu.

 

Soutěžní kategorie:

1) květinová výzdoba oken

2) květinová výzdoba balkónů

3) květinová výzdoba předzahrádek u obytných domů, škol, školek, soukromých firem, rodinných domů.

 

Kritéria hodnocení
1) celkový vzhled (dojem)
2) praktičnost provedení
3) patřičnost k dané kategorii
 

Vyhodnocení soutěže

Vybraná odborná komise, složená z členů  Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu,  vyhodnotí soutěž později proběhne slavnostní večer spojený s vyhlášením výsledků. Výsledky jednotlivých kategorií a fotografie vítězných oken, balkónů a předzahrádek jsou uveřejňovány  na internetových stránkách města a v Mirotickém zpravodaji.

 

Ceny pro vítěze v jednotlivých kategoriích věnují firmy z oboru zahradnictví.